THAILAND CONCEPT CO. LTD.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
THAILAND CONCEPT CO. LTD.

TAYLAND HAKKINDA ARADIGINIZ HERSEY BURADA.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tayland / Bangkok - Pattaya

3 posters
YazarMesaj
solter

solter

Tayland / Bangkok - Pattaya Empty
MesajKonu: Tayland / Bangkok - Pattaya   Tayland / Bangkok - Pattaya EmptyCuma Haz. 05, 2009 6:20 am

Dünya Gezgini ;

Tayland'ta ilk gelişim 12.12.2006 Yılında İnternetten tanışığım bir arkadaş sayesinde oldu, çok enteresandır ki tekrar gelip yerleşme tarihimde 12.12.2008 tam tamına 2 yıl aradan sonra.
Buraya gelip görmeden ve yaşamadan bazı seyahat acentalarının yazdıklarının doğru olmadığını yada çok eski bilgiler olduğunu öğreniyorsunuz.
Araştıma yaparak gezenlere ve gezginlere tavsiyem, form sitelerini de ziyaret ederek gezginlerin yazdıkılarına da baksınlar;

Tayland Uzakdoğu’nun bir merkezi sayıldığından görülecek bir ülke haline gelmiş, ancak burayı gördüm diye bilmek için biraz uzun süreli kalıp insanları ve doğası ile iç içe olmak gerekiyor.
Başkent Bangkok her ne kadar kanalları ve gökdelenleri ile görülmesi gereken bir şehir olsa da, Gökdelenler ve çok büyük alış veriş merkezleri şehri yutmaya başlamış, bu yüzdende trafik sorun olmaya başlamış durumda ama yinede görülmesi gereken önemli tapınakları ile saray var. Bunların haricinde Gece kurulan pazarları ve çiçek pazarı ile Çin Toptancılarının bulunduğu yerlerde görülmesi gerekenler arasında.
Tayland’ın tabiat güzelliklerini de görmek için mutlaka şehir dışına çıkmak gerekiyor.
Bunun haricinde Thai gelenek ve görenekleri ile yaşamlarını görmek içinde mutlaka köylere de gidilmesi gerekli. Bunun içinde Kuzeye en önemli şehri Chiang Mai görülmeli.

Pattaya Bangkok’ a en yakın sayfiye yeri olduğundan tam bir turizm cenneti olmuş durumda, bu 24 saat yaşayan şehirde her şeyi bulmanız mümkün olduğundan, leydi boy Showlarının haricinde yani gece hayatının dışında da, gezilip görülmesi gereken yerleri oldukça fazla, bu yüzden kısa zamanda Tayland’ı azda olsa tanıyabilmek açısından Pattaya uygun yer bence.

Ayrıca Güney'e inmek isteyenler içinde bir çok görülmesi gereken adalar var.

Sizlere biraz olsun Tayland hakkında özet bilgi vermeye çalıştım, sıkmadan uzun uzun yazmadan, okurken sıkınılmasın diye, Tayland aslında çok büyük bir ülke böyle yazma ile satırlara sığdırılabilecek gibi değil.

Tayland'a geleceklere bol eğlenceli , iyi bir tatil ve gezi dilerim.

En son solter tarafından Cuma Tem. 16, 2010 7:17 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
privatetur

MesajKonu: İlk yurt dışı deneyimi tayland olacak arkadaşlara ufak bir kaç tavsiyeler..   Tayland / Bangkok - Pattaya EmptyPaz Ağus. 01, 2010 2:10 pm

Ben size 2 şey üzerinde duruyorum size belki saçma sapan geleçek biri tuvalet diğeri ise yemek konusunda...
Garip gelecek ama..

1- Tuvalet ciddi bir sorun arkadaşlar suprizlere açık olun. bu konuda bilgi almanızı tavsiye ederim.

2- Diğer konu ise yemek konusu. türk mutfağı kendine has lezzetin oldugu ve tayland ile hiç alakasi olmayan bir tat o yüzden uzakduğuya
gidecek olan arkadaşlar orda yemek konusunda sıkıntı çekebilirler. gideceginiz ülkeye gitmeden önce internetten turk resturantlari araştırırsanız
sizin faydaniza ola ki gittiğiniz yerde türk resturanti bulamadiniz size tavsiyem italyan veya ispanyol resturantlari tavsiyye ediyorum..
domuz eti yemekten çekiniyorsaniz . gittiğiniz her yerde vejeteryanim demenizi tavsiye ederim. kazayla domuz eti yemenin önüne geçmiş
olursunuz.. size uçak bileti konusunda da http://www.privatetoursinistanbul.com bu adresi öneriyorum. ben bilet alırken internetten daha ucuza aldim..

herkese selamlar..
solter

solter

MesajKonu: Geri: Tayland / Bangkok - Pattaya   Tayland / Bangkok - Pattaya EmptyPaz Ağus. 01, 2010 3:10 pm

privatetur için cevap, kusura bakmayın ama bu yazdığınız dikkat kaç yıl öncesine ait bilemiyorum, çünkü ben yaklaşık 3 yıldır burada yaşıyorum, ancak söyledikleriniz kırsal kesimler için doğrudur, ne var ki gelen gezginler veya turistler şehirlerde kaldıkları için tuvalet sorunu ve yiyecek sıkıntısı çekmezler,çok güzel tuvaletler var, ayrıca tüm dünya mutfağının yanısıra bir çokta Türk lokantası mevcut, bilgi edinmek isteyenler e-mail yada msn den de sorabilirler tayland.tr@hotmail.com
kemal

MesajKonu: Geri: Tayland / Bangkok - Pattaya   Tayland / Bangkok - Pattaya EmptySalı Ocak 18, 2011 12:36 am

Arkadaşlar tuvalet bazı yerlerde problem olabilir. Çünkü bazı yerlerde tuvaletlerde su bulamayabilirsiniz. Onun için yanınızda her zaman ıslak mendil bulundurmanızı tavsiye ederim. Son dönemlerde Türklerin ve İranlı'ların yoğun turizmi sebebiyle bir çok barda klozetlerin yanına su fıskiyeleri kondu. Yeme ile ilgili problem yaşamazsınız çünkü türk ve arap lokantalarında istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz.

Tayland / Bangkok - Pattaya
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tayland / Pattaya
» Tayland Hakkında Bilgiler
» Tayland / Yiyecek Özet
» Tayland Pattaya'dan direk bağlantı